Paštika, rohlíky a párky, oblíbená snídaně Leoše Mareše! Jak influenceři dokážou zpropagovat jídlo?

Gastronomické příspěvky patří na Instagramu mezi ty nejoblíbenější. A když se do nich pustí influenceři, většinou to stojí za to - lajky, sdílení i komentáře u nich přibývají jako houby po dešti. Tak se pojďme podívat, jak u influencerů prochází láska žaludkem.

👉 Leoš Mareš si na žádné hogo fogo nehraje 🍳

Čekali byste, že Leoš Mareš bude sdílet fotky avokádového chleba, vejce Benedikt a šampaňského z nějaké předražené kavárny? Chyba lávky! Nejúspěšnější český moderátor dokázal, že je Čech jako poleno - k snídani si nejraději užívá českou klasiku, tedy párky, míchaná vajíčka a rohlíky se salámem a paštikou. A to my rozhodně schvalujeme a očividně nejsme sami - klasickou českou snídani Leoše Mareše ocenilo lajkem neuvěřitelných 45 tisíc uživatelů!

👉 Když Milan Peroutka peče, nudit se nebudete! 🍫

Kreativita zpěváka a moderátora Milana Peroutky nezná na Instagramu mezí. A to ani v případě jídla! Takže když se Peroutka pustí do pečení muffinů, rádi mu odpustíme i zuby kompletně pokryté čokoládou. Hlavní totiž je, že k pečení přistupuje vtipně, svižně a originálně - i z toho důvodu příspěvek nasbíral takřka 5 tisíc lajků a 90 tisíc zhlédnutí, přičemž engagement rate v době kampaně činil krásných 4,9 %. Video vzniklo v rámci spolupráce se společností Henkel.

👉 Ve zdravém těle zdravý duch? Bez diskuze! 🍎

Albert se rozhodl rozhodl vsadit na zdravé stravování a do své kampaně Jíme zdravě zapojit influencery. Jejich výběr se povedl na jedničku, protože série příspěvků s autorkou kuchařek Simonou Málkovou a hokejistou Martinem Molnárem k zdravému stravování inspiruje a navíc influenceři dokázali do svých příspěvků dostat nadsázku a humor.

👉 Jak si užít pečení? Přece s celou rodinou 🥧

Ke gastro-výzvě #EnjoyTogether značek Somat a Pur se se svými muffiny přidala i Naty Žúreková Štefková. A protože má tahle slovenská influencerka dvě ratolesti, rozhodla se je zapojit jak do pečení, tak do focení voňavého čokoládového výsledku. Řídila se heslem “Hlavní je si to užít!”, což ocenili i její sledující - příspěvek získal přes 200 komentářů a engagement rate činil v době kampaně skvělých 6 %!

👉 Je libo koronavirový dortík? 🍰

Někteří influenceři si na zdravou stravu naopak moc nepotrpí. A jestli se tím někdo netají, je to rozhodně Grigory Makarian, který na svém účtu JdemeŽrát pravidelně sdílí fotky z fast foodů, pizzerií nebo cukráren. Mezi jeho guilty pleasures patří legendární nugetky z Mekáče, smažená křidélka z KFC, ale i cukrové bomby, což jeho fanoušci oceňují. Takže i obyčejné porcování koronavirového dortníku snadno nasbíralo přes 80 tisíc zhlédnutí, 6 tisíc lajků a desítky komentářů!

Rádi byste influencery pro svou gastro-značku využili?

Takový dortík, ovocný nápoj, ale i novou restauraci dokáží influenceři svým fanouškům přiblížit tak, že jim ukápne slina! 😉 Ověřené české i slovenské talenty najdete v naší Databázi influencerů. Filtrovat je můžete nejen podle počtu fanoušků, věku, pohlaví a zájmů, ale i podle zájmů jejich publika! Zaměřit se tím pádem můžete na influencery, jejichž publikum odpovídá cílové skupině vašich zákazníků.

foto Dominika Dragúňová

Máte otázky?

Naši konzultanti tu jsou, aby vám poradili.

Zeptejte se nás