Jak využít influencery, když už v online komunikaci nemáte kam růst

V českých podmínkách se může stát, že pomocí online kanálů, jako jsou Google ads nebo reklamy na Facebooku a YouTube, už nedokážeme tak efektivně získávat nové zákazníky. Nepomáhá ani změna kreativy reklam nebo větší frekvence zveřejňování. Jednoduše v online reklamě nemáme kam růst.

Svůj podíl viny na tom mají samy marketingové kanály, například sociální sítě, které neustále upravují algoritmy a omezují dosah placených příspěvků a reklam ve prospěch obsahu od jejich uživatelů. A nezapomínejme ani na adblockery, které vaše reklamy skrývají před 30 % uživatelů internetu na celém světě, ale na příspěvky influencerů jsou krátké.

Můžou nám v tomhle nějak pomoct influenceři? Podle The Marketing Scope si 67 % marketérů myslí, že ano. Influencer markerting jim totiž umožňuje zasahovat lépe zacílené publikum, a tak zapůsobit v oblastech, které široce nastavené výkonnostní reklamy nechávají ladem.

Zásah influencerů je přesnější

Hned na začátku je potřeba zmínit, že influencer marketing je neuvěřitelně škálovatelný. Od mega influncerů se stovkami tisíc nebo milionem followerů, kteří můžou mít zásah jako televizní reklama, až po nano influencery s 1 500 fanoušky, kteří pro vás získají sice pár lidí, zato oddanějších a připravených nakoupit.

Bez ohledu na velikost publika hrají influenceři při zvyšování dosahu nenahraditelnou roli. Nabízejí vám jako na podnose poměrně jasně definovanou cílovku, jejíž zájmy znáte a snadno se může přidat do řad followerů vašich firemních sítí a odběratelů newsletterů.

Znát zájmy a přesná sociodemografická data o fanoušcích nebo průměrný zásah a míru zapojení influencera, je jedna z podmínek úspěšné kampaně. Na Lafluence máte tohle vše a ještě víc k dispozici v databázi talentů. Ta obsahuje víc než 1 500 českých a slovenských influencerů včetně detailních dat o jejich fanoušcích.

Nákupy často začínají na sítích

  • 60 % uživatelů Instagramu říká, že objevili nový produkt přes profily ostatních. (99firms)
  • 61 % spotřebitelů spoléhá na sociální sítě jako na důležitý zdroj informací, když nakupují. (The Marketing Scope)

Víc menších influencerů znamená větší zásah

Influencer marketing zažívá jakýsi návrat ke kořenům od doby, kdy reporty jako ten od TapInfluencers začaly odhalovat přínos influencerů s nižším dosahem. Ti jsou nejen levnější, dosahují většího engagement ratu a proklikovosti z příspěvků, ale mají i větší důvěru svých fanoušků než jejich kolegové s masivními zásahy.

Report dokonce ukázal, že zasah se dá zvýšit třeba influencer seedingem. Ten v praxi funguje tak, že místo oslovení pár vybraných osobností, pošlete produkt velkému množství i menších influencerů ve stejnou dobu a požádáte je, aby produkt vyzkoušeli, ohodnotili a ideálně o něm řekli svým fanouškům. Někteří z nich to skutečně udělají, takže se kolem produktu vytvoří online šeptanda, která na sítích funguje jako doporučení od přátel a má potenciál zajistit vám příliv nových zákazníků naverbovaných právě z řad fanoušků oslovených influencerů.

Od úspěšné kampaně by vás nikdy neměla odradit představa organizace desítek influencerů. Platforma Lafluence většinu administrativy automatizuje. Stačí, když na digitální tržiště vyvěsíte nabídku spolupráce a algoritmy ji ukážou těm správným influencerům. Spolupráci, analytiku i platbu vyřešíte v Lafluence na pár kliknutí.

Co byste si z článku mohli odnést

  • Influenceři dokážou zvýšit dosah online komunikace.
  • Jejich cílení může být přesnější a účinnější, protože znáte jejich fanoušky.
  • Spojením většího množství influencerů můžete vytvořit šeptandu a aktivovat nové zákazníky.
  • Získat pro kampaň desitky vhodných influencerů vám pomůže platforma Lafluence. Stačí vyvěsit nabídku spolupráce a influenceři se vám ozvou sami.

Máte otázky?

Naši konzultanti tu jsou, aby vám poradili.

Zeptejte se nás